معصومیت از دست رفته!

 سرانجام اصلی ترین پیش بینی ما در خصوص احمدی نژاد به واقعیت نزدیک شد! حتی بسیاری از دوستانم به قطعیت می گویند آنچه نباید اتفاق می افتاد رخ داده و با آنکه ممکن است آب رفته به جوی باز آید اما با معصومیت از دست رفته نمی توان کاری کرد! شش سال پیش مثل روز برایمان روشن بود که این روزها خواهد آمد. هر چه گفتیم کمتر توجه کردند ، ما را از خود راندند  و فاصله هامان بیشتر و بیشتر شد. تا جایی که در صف ضد انقلاب قرارمان دادند و بی بصیرتمان خواندند.

شاید همین امروز و فردا احمدی نژاد یادش بیافتد که باید ولایت مداریش را بلند فریاد بزند و بعد از دو هفته اطاعتش  از حکم حکومتی را نشان دهد اما آیا باز هم این اداها و ادعاها در نزد مدافعین انقلاب اسلامی رنگی خواهد داشت؟

احمدی نژاد کمپانی حرکات غیرقابل پیش بینی است. بعید نیست یکباره داستانی جدید از مظلومیت و شجاعتش سرهم کند و  کل ماجرا را به سمتی دیگر سوق دهد. غافل از آنکه این بند بازی را عاقبتی نیست.

شنیده شده  او برای حضور درمحل کارش تا فردا(یکشنبه 11 اردیبهشت) وقت دارد.شنیده  شده این رفتارش حتی  در خانواده اش هم بازتاب  خوبی نداشته است.شنیده شده برخورد با مفسدان اقتصادی از نوع دانه درشتش در چند روز آینده  عملی خواهد شد.

 این شنیده ها و ناشنیده ها تمامی تلاش ها برای عادی جلوه دادن شرایط کشور را بی ثمر کرده ...در رسانه ها به گونه ای معنا دار"اصل 131 قانون اساسی"***  و "ماجرای بنی صدر" مرور می شود. با این تفاسیر  همه چیز به واکنش احمدی نژاد بستگی دارد . وی به تنهایی یک رسانه ی تمام عیار است.

آیا او در اظهار نظری شفاف و صریح  ولایتمداری خود را اعلام می کند؟
آیا او با بی تفاوت به این غیبت طولانی و حوادث رخ داده ، بدون ارائه توضیح خاص به کار خود ادامه می دهد؟
آیا به غیبتش ادامه داده ، بر نظراتش پافشاری کرده و منتظر واکنش نهادهای قانونی باقی می ماند؟
آیا احمدی نژاد به مانند همیشه در واکنشی غیر منتظره( مثلا" افشاگرانه ) و پوپولیستی ماجرا را به سمتی دیگر سوق خواهد داد؟
تا فردا صبر می کنیم .........

 


*** اصل صد و سی و یکم (131) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:در صورت فوت، عزل، استعفاء، غیبت یا بیماری بیش از دو ماه رییس جمهور و یا در موردی که مدت ریاست جمهوری پایان یافته و رییس جمهور جدید بر اثر موانعی هنوز انتخاب نشده و یا امور دیگری از این قبیل، معاون اول رییس جمهور یا موافقت رهبری اختیارات و مسوولیتهای وی را بر عهده می‌گیرد و شورایی متشکل از رییس مجلس و رییس قوه قضاییه و معاون اول رییس جمهور موظف است ترتیبی دهد که حداکثر ظرف مدت پنجاه روز رییس جمهور جدید انتخاب شود، در صورت فوت معاون اول و یا امور دیگری که مانع انجام وظایف وی گردد و نیز در صورتی که رییس جمهور معاون اول نداشته باشد مقام رهبری فرد دیگری را به جای او منصوب می‌کند.

+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 17  توسط   |